Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Standart

Haftasonu bir arkadaşımın düğününe gittim. Güzel bir düğün oldu, eğlendik, güldük, eski arkadaşlarla hasret giderdik, düğünün tadını çıkardık. Buraya taşımak istediğim konu ise, elbette düğün anılarım değil.

Hep düşünmüşümdür, gün gelir, evlenecek olursam, bu gelin makyajı işini nasıl çözerim diye. Şimdiye kadar gelin saç ve makyajından %100 memnun kalan kimseye rastlamadım. Bazı arkadaşlarla beraber bu ritüelin içinde bulunmuşluğum var. Nedense, çoğunlukla dayanıklı olsun, fotoğraflarda parlamasın düşüncesiyle yapılan ağır ve yüzü bir tabaka gibi kaplayan makyaj, gelinin adeta tipinin değişmesine, bazen uzun zamandır görmeyenlerin tanımakta dahi zorlanmasına sebep olabiliyor. Bazen de tam tersi, makyajı hafif yapalım derken, düğün sonunda parlayan suratlı bir gelinle karşılaşabiliyoruz.

Çok makyaj yapan biri değilim, açıkçası yaptığımda da çok başarılı olduğumu söyleyemem, o nedenle her zamanki gibi hayat ansiklopedim UzmanTV’yi biraz didikleyip konuyla ilgili videoları bulmak ve paylaşmak istedim. Videoların hepsini pür dikkat izleyemedim, ama gördüğüm kadarıyla faydalı bir video serisi olmuş. Bu işte tecrübesi bol bir makyaj uzmanıyla görüşmüşler, soruları güzel seçmişler, güzel de cevaplar almışlar:

Gelin Makyajının İncelikleri

Sarışınlara nasıl bir gelin makyajı yapılmalı? cevap
Saç tipine göre gelin makyajı nasıl yapılır? cevap
Gelinliğin dekolte kısmına nasıl makyaj yapılır? cevap
Gelinliğe uygun gelin makyajında nelere dikkat edilir? cevap
Gelin makyajını düğün sonuna kadar nasıl koruruz? cevap
Gelin makyajında hangi kurallara uyulmalı? cevap
Gelin makyajında ruj nasıl kullanılmalı? cevap
Gelin makyajında gözlere nasıl bir makyaj uygulanmalı? cevap
Gelin makyajımızı kendimiz yapabilir miyiz? cevap
Esmer gelinlere nasıl bir makyaj yapılmalı? cevap